This page is hosted for free by cba.pl, if you are owner of this page, you can remove this message and gain access to many additional features by upgrading your hosting to PRO or VIP for just 5.83 PLN.
Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Hurtownia chłodnicza Kraków KLIMAHURT

hurtownia chłodnicza chłodnictwa

Klimatyzacja, klimatyzatory - zapewniają one w pełni automatyczne przygotowanie powietrza z funkcjami grzania, chłodzenia, nawilżania, osuszania, filtrowania. Dla obniżenia zużycia energii obecnie urządzenia te często pracują z dużą tolernacją temperatur i wilgotności, ponadto są wyposażane w systemy odzysku ciepła. Ogólnie urządzenia klimatyzacyjne dzielone są na urządzenia przemysłowe i komfortowe ( pokojowe ).

Komfortowe urządzenia klimatyzacyjne powinny zapewniać uzyskanie sprzyjającego klimatu w pomieszczeniu przeznaczonym dla przebywania w nim ludzi, który obejmuje zakres temperatur od 20 do 27 stopni C i wilgotności względne od 30 do 64%. Typowymi ich zastosowaniami są biurowce, domy towarowe, kina, teatry, szpitale, hotele, restauracje i inne. Takie urządzenia oferuje firma Klimahurt klimatyzacja Kraków.

Natomiast przemysłowe urządzenia klimatyzacyjne powinny gwarantować stały stan powietrza w pomieszczeniu, zalecany dla przygotowania i składowania produktów, czy techniki pomiarowej.

Zależnie od wielkości, energooszczędnego punktu widzenia, a także wymagań ludzi i wykonania, urządzenia klimatyzacyjne są wytwarzane wg różnych systemów. Wszystkie urządzenia posiadają jednak wspólną jednostkę centralną, przeznaczoną do przygotowania powietrza. Jednostka ta może być wykonana jako centrala klimatyzacyjna ustawiana w maszynowni, na dachu lub przed obsługiwanym pomieszczeniem. Jest ona zbudowana z pojedynczych bloków funkcyjnych, którymi są:
komora mieszania
sekcja filtrów
blok nawilżania powietrza
wymienniki ciepła (nagrzewnica, chłodnica)
sekcja wentylatorów

Podstawowe części klimatyzatorów i ich rozwój:


sprężarki
W małych klimatyzatorach sprężarki rotacyjne z wirującym tłokiem zastąpiły uprzednio stosowane sprężarki tłokowe. W dużych urządzeniach klimatyzacyjnych coraz częściej używane są sprężarki typu scroll. Celem nadrzędnym jest osiągnięcie wysokiej niezawodności działania, dużych wydajności, niższej hałaśliwości i małych kosztów wytwarzania.

wymienniki ciepła
Dla zintensyfikowania wymiany ciepła wymienniki ciepła są wykonywane z rur wewnętrznie żebrowanych i nakładanych na nie lamel z elementami turbulizującymi przepływ powietrza.

czynnik chłodniczy

Przez wiele lat dominujący w klimatyzacji czynnik R22 jest obecnie przejściowo zastępowany przez bezchlorową mieszaninę R407C, a docelowo jego miejsce zajmie czynnik R410A charakteryzujący się wysoką wartością jednostkowej wydajności chłodniczej objętościowej.

regulacja
Do regulacji wydajności sprężarek, szczególnie w systemach Multisplitowych stosowana jest technika zmiany częstotliwości prądu zasilającego. Za pomocą przetwornika częstotliwości osiągana jest bezstopniowa regulacja obrotów sprężarki i tym samym idealne dopasowanie jej wydajności do bieżącego obciążenia, a zatem duże oszczędności energetyczne. Dzięki synchronicznej eksploatacji sprężarki aż do 90Hz, powstają nadwyżki wydajności, względnie możliwość zastosowania mniejszych sprężarek. Do pracy klimatyzatorów przy temperaturach poniżej 0 stopni C są one wyposażone w system regulacji zimowej ( regulator obrotów dla wentylatora skraplacza i termostat przeciw zamrożeniom ).

komponenty obudowy
Konstrukcja klimatyzatorów jest coraz bardziej zwarta, w związku z tym mogą one być zainstalowane dowolnie, jako urządzenia skrzynkowe, ścienne lub stropowe. Urządzenia ścienne są wyposażone w auto-swing system. Przy tym w sposób ciągły zmieniany jest kierunek kierownic powietrza wylotowego, celem osiągnięcia w pomieszczeniu lepszego jego rozdziału, a także uniknięcia pojawiania się w nim przeciągu. Jakość filtrów powietrza jest ciągle ulepszana, dzięki czemu osiąga się wysoki stopień oczyszczenia powietrza.

pompy ciepła
Charakteryzują się tym, że przez prostą zamianę funkcji wymienników ciepła za pomocą zaworu 4-drogowego, z klimatyzatora pokojowego uzyskujemy powietrzną pompę ciepła, która pobiera ciepło z otoczenia i z wyższą temperaturą przekazuje je do pomieszczenia. Jest to pod względem energetycznym ogrzewanie niezwykle efektywne dla okresu przejściowego.